Göteborgsdubbeln-Medeldistans 2010-04-17, Klassresultatlista

2010-04-17


D10 2070 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Klara WallinderGöteborg/Majorna OK21:250:00
2Elsa LindeblomIK Omega21:320:07
3Alva SellgrenGöteborg/Majorna OK22:501:25
4Linn HimmelmannSjövalla FK23:211:56
5Alicia LeanderOK Landehof29:247:59
6Frida AnderssonGöteborg/Majorna OK29:358:10
7Tove JohanssonOK Alehof33:0211:37
8Klara ÅbergOK Landehof46:0024:35

D12 2680 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OK19:190:00
2Emma DjerfLerums SOK19:560:37
3Klara DjerfLerums SOK21:322:13
4Elvira SellgrenGöteborg/Majorna OK23:204:01
5Agnes SpånérSävedalens AIK24:034:44
6Sofia GrahnHestra IF24:094:50
7Clara CoxLerums SOK26:307:11
8Anna HenrikssonSävedalens AIK26:327:13
9Emma KarlssonOK Landehof27:007:41
10Emelie KarlssonOK Landehof28:068:47
11Emelie SvenssonIF Rigor30:0910:50
12Emelie LorénOK Landehof32:1812:59
13Olivia UllmanOK Alehof34:2315:04
14Kajsa JungbjerFK Herkules35:4116:22
15Julia BergdahlSävedalens AIK37:2218:03
16Maja GunnarssonLerums SOK37:4718:28
17Janneke SnijderIK Uven37:5718:38
18Hanna BoquistIK Uven42:2923:10
19Fanny AnderssonGöteborg/Majorna OK46:1526:56
20Josephine ThorssonOK Gipen63:5444:35
Kimberley FlachOK GipenEj start
Emma RenbergFK HerkulesEj start
Martina Kylebäck-WennerlöfSävedalens AIKEj start
Sofia ÖstermanVänersborgs SKEj start

D14 2620 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ella WallinderGöteborg/Majorna OK26:030:00
2Elin PetterssonSjövalla FK26:220:19
3Sara MagnussonOK Landehof27:381:35
4Liselott NymanUddevalla IS29:423:39
5Emma HimmelmannSjövalla FK29:453:42
6Clara WallinSjövalla FK30:284:25
7Hanna ÅbergOK Landehof32:516:48
8Evelina LindeblomIK Omega42:2716:24
9Molly RundströmOK Landehof53:1627:13
Emilia SkogumMarkbygdens OrienteringsklubbEj start

D16 3190 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Frida BrogrenKungälvs OK25:310:00
2Anna WallinSjövalla FK26:050:34
3Linnea WahlgrenSjövalla FK26:090:38
4Johanna SkogumMarkbygdens Orienteringsklubb26:200:49
5Emmeli AxmalmSävedalens AIK27:041:33
6Erica PetterssonSjövalla FK28:232:52
7Malin LeanderssonOK Tyr29:113:40
8Elin HögstrandMarkbygdens Orienteringsklubb29:564:25
9Filippa SpånérSävedalens AIK30:455:14
10Paula JungbjerFK Herkules31:185:47
11Lovisa LemanGöteborgs SK31:416:10
12Hanna DjerfLerums SOK33:067:35
13Klara PålssonKungälvs OK33:277:56
14Sofie GustafssonOK Tyr36:3511:04
15Elin BlickOK Alehof36:4311:12
16Jennifer HallelSjövalla FK37:3112:00
17Sofia JohanssonOK Alehof40:2414:53
18Danielle FröstadKungälvs OK41:0415:33
19Helena MartinssonSjövalla FK46:2120:50
20Lina HenrikssonSävedalens AIK48:1522:44
21Cherie SjöblomFrölunda OL51:1325:42
22Julia MattssonTrollhättans SOK55:5630:25
Tilda KarlssonOK AlehofEj start
Sara BergmanOK TyrEj start

D18 E 3270 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia JohanssonTrollhättans SOK28:470:00
2Erika LindqvistSävedalens AIK32:263:39
3Madeleine AttforsSävedalens AIK39:0410:17
4Frida BjörklundSjövalla FK41:0412:17
4Louise PerlerothOK Landehof41:0412:17
6Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK43:2114:34
7Jessica LevinOK Tyr52:3623:49
8Elin SandahlOK Tyr62:0233:15
Lisa PedersenOK SkogshjortarnaEj start

D20 E 3440 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lilian ForsgrenOK Tisaren28:330:00
2Sofia LevinOK Tyr37:168:43
3Malin SettergrenOskarströms OK38:039:30
4Anna BrodinOK Tyr42:0013:27
5Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb46:4518:12
6Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb48:3219:59
Elin StrandhagenGöteborg/Majorna OKEj start

D21 3750 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Therése IvarssonOK Skogshjortarna38:390:00
2Anna MartnerFK Herkules42:063:27
3Therese DahlströmVänersborgs SK43:234:44
4Ylva SunessonOK Alehof43:384:59
5Rikke Nygaard MonradSpring Cup OK44:295:50
6Hanna JohanssonOK Skogshjortarna47:499:10
7Lisa WeimannIK Uven47:559:16
8Maria SvenssonTrollhättans SOK48:369:57
8Sandra WassbladVänersborgs SK48:369:57
10Liselott NordgrenOK Landehof49:3710:58
11Linda MartinssonIF Marin Väst51:2212:43
12Hanna WeimannIK Uven52:0813:29
13Linda SkogOK Reftele52:1913:40
14Christine LitzellOK Skogshjortarna52:3813:59
15Elin KarlssonLycksele IF53:1914:40
16Frida StoltVänersborgs SK55:4817:09
17Sofia WideFrölunda OL62:5724:18
18Katja EngelhardtSSV Planeta Radebeul71:4033:01
19Jenny JohanssonIFK Göteborg80:5042:11
Linda AndreassonOK SkogshjortarnaEj godk.
Malin HultqvistIF HagenEj start

D21 E 4140 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lina StrandGöteborg/Majorna OK34:490:00
2Jennie RunessonGöteborg/Majorna OK37:493:00
3Sara PrinceFK Herkules38:133:24
4Ingela AlvmyrenHalmstad OK38:283:39
5Ida SvenssonSjövalla FK42:127:23
6Sara SvenssonGöteborg/Majorna OK42:598:10
7Sofia LundbergGöteborg/Majorna OK43:018:12
8Elin HamreforsOK Landehof43:028:13
9Frida NeroGöteborg/Majorna OK43:218:32
10Cecilia BerganderEksjö SOK44:5410:05
11Karolina KällstrandGöteborg/Majorna OK44:5910:10
12Anna NordelöfSävedalens AIK45:5911:10
13Sofie BakkmanLessebo OK47:3312:44
14Lotta SaetreOK Landehof48:3213:43
15Marie LinnéGöteborg/Majorna OK49:3814:49
16Maria BrodinOK Tyr50:3315:44
17Anna NilssonFK Snapphanarna57:1522:26
Elsa JanssonFrämmestads IKEj start

D35 3270 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna LövgärdOK Alehof42:450:00
2Anna SäfstenFK Herkules48:175:32
3Karin KullanderSävedalens AIK49:046:19

D35 M 3150 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tina RundströmOK Landehof52:350:00
Maria LarssonDegerfors OKEj start
Agneta LarssonIK UvenEj start
Christina PetterssonSjövalla FKEj start

D40 3280 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Suzy LarssonOK Skogshjortarna36:290:00
2Annica TholénOK Skogshjortarna39:453:16
3Sara LorénOK Landehof40:304:01
4Anna ErikssonOK Landehof41:445:15
5Agneta NordholmSävedalens AIK42:536:24
6Hanna AxmalmSävedalens AIK44:428:13
7Annika KuhlinGöteborg/Majorna OK46:5010:21
8Lena KarlssonOK Alehof50:4914:20
9Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK60:0723:38
10Anna-Karin MattsonTrollhättans SOK62:3726:08
11Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb76:1639:47
12Ylva OlmKils OK80:1143:42
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKEj start

D45 2950 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin ÅrebäckGöteborg/Majorna OK26:520:00
2Helena SellgrenGöteborg/Majorna OK27:210:29
3Lena CarlssonSävedalens AIK27:360:44
4Lena LarssonGöteborg/Majorna OK28:311:39
5Åsa NybergGöteborg/Majorna OK30:143:22
6Britta SahlinVänersborgs SK31:555:03
7Anita DavalliusUddevalla IS35:138:21
8Marie HögstrandMarkbygdens Orienteringsklubb35:458:53
9Annika AasaIK Uven38:0711:15
10Anette FritzonHjobygdens OK42:2015:28
11Jenny HomannFrölunda OL44:0717:15
12Nina BejbomUddevalla OK44:3717:45
13Karin BergdahlSävedalens AIK51:1624:24
14Camilla BjörklundSjövalla FK52:3525:43
15Karin HelmertzFK Herkules71:2644:34
Eva PedersenOK SkogshjortarnaEj start
Marina NilssonGöteborg/Majorna OKEj start

D45 M 2620 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Yvonne JungbjerGöteborgs SK47:350:00

D50 2700 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elisabeth ÖströmOK Tyr30:470:00
2Gunilla CarlssonGöteborg/Majorna OK37:326:45
3Birgit HanssonHerrestads AIF37:466:59
4Ann LaasOK Skogshjortarna38:488:01
5Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna39:128:25
6Silke KlickIK Stern42:4311:56
7Marianne KlassonUlricehamns OK43:4512:58
8Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK47:3016:43
9Monica KnutssonSävedalens AIK49:1118:24
10Susanne EickhoffSävedalens AIK50:1619:29
11Monika NilssonOK Alehof53:4022:53
12Marianne ThorssonIK Trenne Ullared55:5825:11
13Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb56:2425:37
14Lisa LarssonSjövalla FK60:4529:58
Ingrid KensbyOK TyrEj godk.
Lena HåkanssonIK UvenEj godk.
Christina BerggrenLjungskile FKEj start
Elisabeth StrandhagenGöteborg/Majorna OKEj start

D55 2380 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anne KaillIK Omega24:220:00
2Karin AxelssonIK Uven26:171:55
3Maria NorellFK Herkules29:034:41
4Kerstin SvenssonTrollhättans SOK31:377:15
5Gunilla HogedalVänersborgs SK34:009:38
6Berith PetterssonVänersborgs SK34:3610:14
7Marita LarssonMarkbygdens Orienteringsklubb47:1722:55
8Eva BergmanIK Uven54:4930:27
9Kersti WestinOK Skogshjortarna56:5432:32
10Lena LarssonHestra IF62:4338:21
Ingela NelsénFalkenbergs OKEj start

D55 M 2060 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger Alice EismarkIFK Göteborg40:250:00
2Harriet AnderssonOK Skogshjortarna43:222:57

D60 2380 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lisa AxenborgGöteborg/Majorna OK29:520:00
2Anita AnderssonOK Skogshjortarna31:361:44
3Lotta BörjessonSävedalens AIK31:501:58
4Eva AlsinIK Ymer32:422:50
5Elisabeth RosénGöteborg/Majorna OK33:393:47
6Eva BlomströmIK Stern36:527:00
7Ingrid Rex WallströmIK Uven38:428:50
8Birgit TisellIK Stern38:539:01
9Ingegerd OlssonOK Alehof39:139:21
10Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb43:2013:28
11Ulla BjörkmanIK Ymer52:2722:35
Barbro AnderssonOK SkogshjortarnaEj godk.

D65 2280 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva IsakssonOK Skogshjortarna34:030:00
2Christina SchedwinIK Stern40:426:39
3Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK42:278:24
4Kristina AnderssonOK Skogshjortarna44:4010:37
5Margareta EmanuelssonFrölunda OL47:4513:42

D70 2280 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK30:270:00
2Kerstin FredrikssonLjungskile FK30:380:11
3Inger HallbergIK Uven33:443:17
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK34:023:35
5Gunnel BörjessonIK Uven36:306:03
6Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna37:407:13
7Barbro BlomFrölunda OL40:2810:01
8Anita AnderssonFjärås AIK45:3915:12
9Mildred JosefssonRydboholms SK53:1222:45

D75 2280 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK33:540:00
2Eva FalkIK Stern33:550:01
3Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK40:016:07
4Signe NymanUddevalla IS45:5111:57

H10 2070 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lukas OlmKils OK23:230:00
2Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens Orienteringsklubb29:075:44
3Hannes NorrmanGöteborg/Majorna OK30:216:58
4Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens Orienteringsklubb31:408:17
5Oscar CoxLerums SOK32:148:51
6Alexander RoosOK Landehof38:2715:04
Joakim LindénFrölunda OLEj start

H12 2680 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders MagnussonOK Landehof20:410:00
2Lukas WadstenOK Landehof25:455:04
3Adam BrobergIF Rigor27:266:45
4Edvin LjungbergSjövalla FK31:4811:07
5Carl AgrellSävedalens AIK32:0811:27
6Niclas SparrevikLerums SOK32:2111:40
7Joel LeanderOK Landehof33:5313:12
8Emil KarlssonHestra IF40:0219:21
9Hjalmar LjungbergSjövalla FK42:3121:50
10Fredrik GrönbergSävedalens AIK52:4232:01
Jonas LauriFK HerkulesEj start
Niclas FlachOK GipenEj start
Lucas JanssonLerums SOKÅterbud

H14 3150 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Filip WadstenOK Landehof21:490:00
2Mattias JohanssonStångenäs AIS22:020:13
3Oskar LindqvistSävedalens AIK23:552:06
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL24:342:45
5Heino OllinSävedalens AIK24:493:00
6John GabrielssonSävedalens AIK25:293:40
7Filip GrahnHestra IF26:274:38
8Oscar RenbergFK Herkules27:125:23
9Erik HagmanLerums SOK29:067:17
10Tobias PentonenHestra IF32:0410:15
11Erik ForsHestra IF33:2111:32
12Erik LarssonLerums SOK41:1619:27
13Karl NorrmanGöteborg/Majorna OK48:3826:49
Erik BjörklundSjövalla FKEj start
Isak TengnérIFK GöteborgEj start

H16 3750 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rasmus LarssonOK Alehof26:110:00
2Gustaf SparrevikLerums SOK27:100:59
3Gustav BoquistIK Uven28:382:27
4Jesper KullinOK Tyr29:533:42
5Albin PetrénKungälvs OK33:026:51
6Jakob PerlerothOK Landehof35:329:21
7Arvid VågLerums SOK35:389:27
8Anton BlomIK Uven35:479:36
9Johannes KuhlinGöteborg/Majorna OK37:1511:04
10Jesper MattssonGöteborg/Majorna OK38:4412:33
11Martin EricsonOK Tyr39:3313:22
12Fredrik KjörkFrölunda OL42:1316:02
13Colin Fransson LeeOK Alehof45:5119:40
14Karl ModigOK Alehof48:2122:10
15Oskar VigrenSävedalens AIK51:4325:32
16Karl RydénSjövalla FK54:4128:30
17Tim JonassonFrölunda OL63:2237:11
18Tobias HanssonIK Uven66:3440:23
19Andreas WannbergIK Omega70:3444:23
Petter ÖstmanGöteborg/Majorna OKEj start

H18 E 3800 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Joel NilssonIFK Göteborg26:330:00
2Måns ÖstmanGöteborg/Majorna OK31:254:52
3Viktor RunnbyGöteborg/Majorna OK33:036:30
4Tobias MattssonTrollhättans SOK33:487:15
5Simon SkogmanMarkbygdens Orienteringsklubb33:497:16
6Oskar SvenssonOK Tyr39:3813:05
7Johan BlickOK Alehof39:4913:16
8Niklas HelmertzFK Herkules40:1113:38
9Pontus ÖströmOK Tyr43:2416:51
10Emil KarlssonOK Alehof43:2616:53
11Tobias BeckiusOK Tyr51:3425:01
12Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb54:4528:12
Erik ClassonOK OrintoEj start

H20 E 4050 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas LeanderssonOK Tyr32:520:00
2Anders HedbergGöteborg/Majorna OK34:201:28
3Daniel WikströmOK Tyr36:383:46
4Erik BernérusSävedalens AIK64:2931:37

H21 4640 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb36:010:00
2Rune Nygaard MonradSpring Cup OK36:380:37
3Thomas KarlssonSjövalla FK41:425:41
4Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna42:066:05
5Daniel OlssonUddevalla OK42:336:32
6Anders BergmanIK Uven43:317:30
7Göran GrevilliusOK Tyr44:368:35
8Oscar IvarssonHestra IF45:008:59
9André HauryGöteborg/Majorna OK45:299:28
10Ulf LunnhedOK Reftele46:5510:54
11Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb47:2011:19
12Lars StrömqvistOK Skogshjortarna48:3012:29
13Klas PeterssonIF Marin Väst50:0814:07
14Fredrik NorellFK Herkules51:2815:27
15Kennet HorvathHalmstad OK52:3416:33
16Andreas SkymbergSävedalens AIK55:5819:57
17Anders JonssonIF Marin Väst56:3020:29
18Andreas KarlssonSävedalens AIK71:5435:53
19Roger LundinFK Herkules83:0847:07
20Joel VigrenSävedalens AIK96:4760:46
Erik JohanssonFalköpings AIK OKEj godk.
Erik SchultzFjärås AIKEj start

H21 E 4990 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan StrandGöteborg/Majorna OK31:400:00
2Andreas J JohanssonGöteborg/Majorna OK33:191:39
3Tobias AhnoffGöteborg/Majorna OK34:102:30
4Jan OlmKils OK34:312:51
5Tobias ÖströmOK Tyr35:163:36
6Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna36:224:42
7Johan OtterströmLinköpings OK36:324:52
8Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK36:364:56
9Anders HöijeGöteborg/Majorna OK37:265:46
10Jonas GustafssonVänersborgs SK37:586:18
11Anders LindbergOK Tyr38:326:52
12Fredrik KarlssonGöteborg/Majorna OK39:187:38
13Fredrik BartholdssonFrölunda OL39:357:55
14Ola TengnérIFK Göteborg40:228:42
15Anders HultgrenOK Pan-Kristianstad40:258:45
16Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna40:499:09
16Johannes SvenssonOK Tyr40:499:09
18Jonas LundgrenStora Tuna OK42:4311:03
19Johan WikströmOK Tyr42:5211:12
20Rickard HolmqvistHestra IF43:0311:23
21Simon LennermoNässjö OK44:0712:27
22Erik TholénOK Skogshjortarna44:0812:28
23Kristoffer SidebyGöteborg/Majorna OK44:5813:18
24Oskar SibeckOK Tyr45:0313:23
25Nils Wallentin TärkHalmstad OK45:1313:33
25Mattias KarlssonOK Alehof45:1313:33
27David ModigOK Tyr45:5714:17
28Jonas LundbergGöteborg/Majorna OK45:5914:19
29Martin SchagerlindOK Bävern47:0315:23
30Patrik NorlinOK Tyr54:0722:27
31Jimmy AnderssonOK Kullingshof56:4625:06
32Simon LindbergVästerås SOK57:1025:30
33Emil AlexanderssonHylte OK57:4826:08
Jacob JohanssonFalkenbergs OKEj godk.
Johan BergagårdOK LandehofEj godk.
David JohanssonFalkenbergs OKEj start
Andreas SamuelssonOK RefteleEj start

H21 M 4170 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Joel LarssonSävedalens AIK37:340:00

H35 4030 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christer CasselsjöIFK Göteborg38:050:00
2Magnus ZetterlundGöteborg/Majorna OK38:320:27
3Magnus HanssonOK Löftan39:241:19
4Odd WallanderIFK Göteborg44:346:29
5Klas ÅströmFK Herkules48:1410:09
6Fredrik KarlssonOK Landehof60:2622:21
Peter DellmingIFK GöteborgEj start

H35 M 3490 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christer HenrikssonSävedalens AIK45:280:00
2Jonas LarssonDegerfors OK49:324:04

H40 3950 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders ArfwedsonFrölunda OL33:550:00
2Mikael BergstedtMarkbygdens Orienteringsklubb34:020:07
3Bertil PeterssonIK Ymer35:081:13
4Jim AxmalmSävedalens AIK35:111:16
5Anders WadstenOK Landehof35:121:17
6Mårten WikströmHalmstad OK35:491:54
7Ola WallinderGöteborg/Majorna OK36:222:27
8David GabrielssonSävedalens AIK37:363:41
9Henrik GustafssonOK Tyr39:525:57
9Magnus HomannFrölunda OL39:525:57
11Tommy JohanssonStångenäs AIS41:167:21
12Jonas AxelssonStigmännen Karlshamns OK42:599:04
13Mats WesterbergOK Tyr43:019:06
14Johan WannbergIK Omega43:139:18
15Anders AspFK Herkules46:1512:20
16Örjan BeckiusOK Tyr49:1215:17
17Jonas NorrmanGöteborg/Majorna OK55:5021:55
18Ulf NyqvistOK Landehof57:4323:48
19Ingemar BlomIK Uven67:4133:46
20Ola SteneborgOK Orinto69:4135:46
Stefan JohanssonFrölunda OLEj godk.
Nils GustavssonIFK GöteborgEj godk.
Anders HellgrenFrölunda OLEj start

H45 3750 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan LundOK Orinto31:150:00
2Janne MattssonTrollhättans SOK31:370:22
3Sten LeanderssonOK Tyr32:100:55
4Per-Arne WahlgrenSjövalla FK32:191:04
5Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL34:273:12
6Kent KlassonHestra IF34:443:29
7Christer BorgGöteborg/Majorna OK35:033:48
8Magnus Karlsson 1OK Landehof35:063:51
9Magnus JoelssonSOK 6835:574:42
10Ulf AnderssonGöteborg/Majorna OK36:285:13
11Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb37:065:51
12Ulf KarlssonOK Alehof38:177:02
13Magnus WideFrölunda OL38:207:05
14Ragnar UppströmFK Herkules38:317:16
15Andres LaasOK Skogshjortarna38:537:38
16Björn ÖstmanGöteborg/Majorna OK39:037:48
17Lars LarssonOK Alehof40:118:56
18Lars G JohanssonVänersborgs SK40:349:19
19Stefan HammarFK Herkules41:009:45
20Bengt GrewinFrölunda OL43:5712:42
21Kjell EinarssonOK Skogshjortarna45:5914:44
22Johan WettergrenIK Uven50:0418:49
23Mikael JungbjerGöteborgs SK55:1323:58
24Hans LindgrenOK Skogshjortarna56:2225:07
25Mats G AnderssonOK Skogshjortarna58:0326:48
26Leif HagmanIK Uven58:3127:16
27Bernt BerndtssonFrölunda OL59:5428:39
28Torbjörn KjörkFrölunda OL62:1230:57
29Dick HimmelmannSjövalla FK64:4733:32
30Peter BrobergIF Rigor109:5278:37
Stig LarssonGöteborg/Majorna OKEj godk.
Hans VokseppOK SkogshjortarnaEj godk.
Magnus UllmanOK AlehofEj start
Lars MagnussonOK LandehofEj start
Stefan GustafssonIFK GöteborgEj start

H45 M 3150 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK26:190:00
2Göran SylvanIF Rigor55:1728:58
Göran BerggrenLjungskile FKEj start

H50 3270 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Thomas SellgrenGöteborg/Majorna OK25:560:00
2Jan IvarssonOK Skogshjortarna26:040:08
3Jörgen IvarssonHestra IF28:302:34
4Tomas KarlssonOK Skogshjortarna30:064:10
5Ingemar BjörkmanGöteborg/Majorna OK30:094:13
6Anders SpånérSävedalens AIK30:104:14
7Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb30:294:33
8Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna32:567:00
9Örjan WängdahlOK Gipen32:587:02
9Anders JohanssonTrollhättans SOK32:587:02
11Anders WassbladVänersborgs SK33:177:21
12Ulf WallinSjövalla FK33:477:51
13Björn BorgGöteborg/Majorna OK34:178:21
14Stefan SjöblomFrölunda OL34:308:34
15Lars NorénGöteborg/Majorna OK34:579:01
16Mats LindqvistSävedalens AIK35:129:16
17Göran OlesundOK Landehof36:4310:47
18Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK38:2912:33
19Mats KensbyOK Tyr43:5217:56
20Bengt KlassonUlricehamns OK45:0019:04
21Magnus UppströmFK Herkules45:0619:10
22Martin EickhoffSävedalens AIK45:0719:11
23Göran HåkanssonIK Uven47:5021:54
24Dick NymanUddevalla IS49:2523:29
25Jan RydénSjövalla FK60:0934:13
Bo HermanssonGöteborg/Majorna OKEj start
Claes NilssonGöteborg/Majorna OKEj start

H55 3280 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Yngve NorellFrölunda OL27:110:00
2Tomas GeorgssonOK Nackhe27:200:09
3Olov ÖströmOK Tyr28:070:56
4Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe29:162:05
5Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK29:192:08
6Pierre KarlssonOK Alehof30:092:58
7Sten BlomströmIK Stern33:256:14
8Mats StrandhagenGöteborg/Majorna OK33:476:36
9Göran LarssonVänersborgs SK36:259:14
10Dan WidercrantzOK Skärmen36:399:28
11Clyde PerssonLjungskile FK38:3711:26
12Conny SahlinVänersborgs SK38:5711:46
13Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb41:1514:04
14Bernt AnderssonIF Rigor45:1118:00
15Gunnar BejbomUddevalla OK51:2624:15
16Ingemar CarlssonSävedalens AIK56:1829:07
Sören KasperssonMarkbygdens OrienteringsklubbEj start

H55 M 2620 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ulf SkogmanMarkbygdens Orienteringsklubb52:360:00

H60 2950 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto23:360:00
2Per FredrikssonOK Skogshjortarna25:041:28
3Ove ThorssonIK Trenne Ullared29:125:36
4Benny Lennart IvarssonFjärås AIK29:305:54
5Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb30:046:28
6Lennart AlmströmIK Stern32:018:25
7Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK32:519:15
8Ted LiivrandOK Skogshjortarna33:249:48
9Gunnar HedbergÖstersunds OK33:279:51
10Jonas LarssonOK Kullingshof34:2510:49
11Lennart AnderssonGöteborgs SK34:5411:18
12Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb38:2914:53
13Kjell JeppsonIF Rigor42:0718:31
14Henry DjurbäckMarkbygdens Orienteringsklubb43:0719:31
15Lars ÖsterbergSävedalens AIK44:4421:08
16Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg45:5522:19
17Sten OlssonOK Alehof48:3224:56
18Sten HelmertzFK Herkules49:1425:38
19Johnny KarlssonUddevalla OK50:4827:12
20Arne BigstenFK Herkules54:0630:30
Lars HogedalVänersborgs SKEj godk.
Christer SamuelssonOK LöftanEj start
Lars-Olov DahlbergOK LandehofEj start

H65 2700 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders BjörnbergFrölunda OL26:030:00
2Göran BengtssonTockarps IK27:511:48
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna29:133:10
4Anders BerglundOK Skogshjortarna29:183:15
5Lennart CarlströmOK Landehof29:323:29
6Hans KarlssonOK Orinto31:145:11
7Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna31:495:46
8Jukka RankanenSjövalla FK32:236:20
9Bengt BörjessonOK Alehof33:357:32
10Christer WestbergIFK Göteborg34:198:16
11Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna35:349:31
12Kenneth RosénGöteborg/Majorna OK38:1812:15
13Jan LarssonSävedalens AIK39:0112:58
14Leif BjörkmanIK Ymer40:3114:28
15Gösta LindqvistOK Löftan41:0014:57
16Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb42:3516:32
17Percy CarlssonGöteborgs Spårvägars GIF47:1821:15
18Sune MentorGöteborg/Majorna OK55:5929:56
19Karl-Axel JohanssonIK Uven56:5730:54
20Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna59:5033:47
21Kent CarlgrenOK Skogshjortarna62:4136:38
Karl JohanssonOK SkogshjortarnaEj godk.
Bengt HanssonOK LöftanEj godk.
Lars TuvessonUlricehamns OKEj godk.
Ingemar LindblomIFK GöteborgEj godk.

H70 2700 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland DahlIFK Göteborg29:240:00
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna31:432:19
3Ingemar AlfredssonIK Uven36:086:44
4Roland AasaIK Uven37:418:17
5Bo LeuchoviusGöteborg/Majorna OK39:5310:29
6Göran OlofssonFjärås AIK43:5114:27
7Gert EmanuelssonFrölunda OL44:1114:47
8Ingvar JosefssonRydboholms SK44:2014:56
9Lennart ÖstanbäckMarkbygdens Orienteringsklubb46:2917:05
10Rune ArvidssonMarkbygdens Orienteringsklubb48:2118:57
11Birger AronssonBredareds IF50:4421:20
12Lars LagerstedtFK Herkules63:1533:51
13Ragnar GudmundssonIF Rigor71:4642:22
Gunnar BylundRydboholms SKEj godk.
Agne ÖstenssonTolered-Utby Ol-klubbEj start

H75 2380 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonny BlomqvistGöteborg/Majorna OK29:340:00
2Rolf BlomFrölunda OL32:533:19
3Gunnar LarssonUddevalla IS35:356:01
4Björn BromanGöteborg/Majorna OK37:468:12
5Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GIF41:0311:29
6Carl-Henrik HallbergIK Uven42:1012:36
7Gösta CederinGöteborg/Majorna OK44:2714:53
8Karl-Eric WannbergIK Omega48:2018:46

H80 2280 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK33:470:00
2Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb60:2926:42

INSK 1760 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
August ÅdahlKlubblösGodkänd
Axel CullbrandtFK HerkulesGodkänd
Ebba ThernIFK GöteborgGodkänd
Elina ReinholdssonVänersborgs SKGodkänd
Elsa ÅbergOK LandehofGodkänd
Felicia LorénOK LandehofGodkänd
Lisa OlmKils OKGodkänd
Matilda BorglundIK OmegaGodkänd
Pontus JonassonEmmaboda Verda OKGodkänd
Victor HanssonOK LöftanGodkänd
Viktor JonassonEmmaboda Verda OKGodkänd

U1 1760 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emil AxelssonLerums SOK22:530:00
2Rasmus FjordsideSävedalens AIK29:506:57

U2 2070 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linus AnderssonOK Skogshjortarna19:160:00
2Paulina LundSävedalens AIK21:512:35
3Per NordholmSävedalens AIK27:087:52
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg/Majorna OK28:309:14
5Johan KnutssonLerums SOK30:2511:09
6Jakob L GunnarssonLerums SOK30:5511:39
7Matilda HagstrandLerums SOK32:2013:04
8Olle ÅrebäckGöteborg/Majorna OK37:3718:21
9Melker NordgrenOK Landehof38:3619:20
10Rasmus NordgrenOK Landehof39:5420:38
11Erik JohanssonOK Alehof47:2628:10
Ida ErikssonOK LandehofEj start

U3 2680 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lovisa ÅrebäckGöteborg/Majorna OK43:060:00
2Frida LundSävedalens AIK48:285:22
3Agnes AspFK Herkules56:3413:28

Ö1 2070 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin AnderssonOK Skogshjortarna27:430:00
2Erika KjellströmIngen29:181:35
3Johanna OlssonBredareds IF29:211:38
4Lina ToressonKlubblös33:195:36
5Axel SchelinIngen36:549:11
6Sophia KjellströmIngen36:579:14
7Nils AnderssonMarkbygdens Orienteringsklubb41:4614:03
8Alfred AgrellSävedalens AIK42:2714:44
9Märta LjungbergSjövalla FK43:2115:38
10Marika LundgrenLerums SOK49:1121:28
11Arne SandströmIK Stern60:4633:03
Isabell SäfströmKlubblösEj godk.

Ö2 3400 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magnus D JohanssonOK Löftan37:370:00
2Ulrika JohanssonOK Löftan41:183:41
3Madelene HanssonOK Löftan41:333:56
4Agneta Le ClaireFK Herkules49:0011:23
5Gustav MattssonGöteborg/Majorna OK49:4012:03
6Gun JohanssonOK Landehof52:0814:31
7Hans GrönbergSävedalens AIK55:0517:28
8Mona GrönbergSävedalens AIK55:1117:34
9Susanne GllennvallKlubblös60:3823:01
10Ellen WahlgrenBredareds IF65:4628:09
11kristin PerssonKlubblös66:0028:23
12Siv PetterssonGöteborg/Majorna OK73:2035:43
13Alexander JonssonKlubblös77:1939:42
14Arvid MuntherSävedalens AIK88:3150:54
15Lennart ArvidssonIK Ymer121:3984:02
Frida NimeusKlubblösEj godk.

Ö4 3150 meter 34 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars LjungbergSjövalla FK37:170:00
2Jonas SvedbergKlubblös37:370:20
3Gunilla HimmelmannSjövalla FK40:403:23
4max carpKlubblös41:224:05
5Amilia SkogumMarkbygdens Orienteringsklubb42:074:50
6Marita SkogumMarkbygdens Orienteringsklubb42:104:53
7Veronika FritzonHjobygdens OK44:136:56
8Erik SjöbergKlubblös44:497:32
9Andreas LundSävedalens AIK45:077:50
10Jessika FritzonHjobygdens OK45:348:17
11Jenny WåhlanderFrölunda OL45:558:38
12Åsa WängdahlOK Gipen46:329:15
13Sara LindgrenIFK Göteborg47:059:48
14Cecilia RoosOK Landehof47:139:56
15Susanne BerganderEksjö SOK47:3910:22
16Viktor GovikStångenäs AIS48:2411:07
17Jessica AnderssonStångenäs AIS48:2511:08
18Yvonne SvenssonOK Kullingshof49:5112:34
19Stig JohanssonOK Landehof50:1112:54
20Rune JungbjerGöteborgs SK50:4613:29
21Jenny Janslätt AxelssonTolered-Utby Ol-klubb52:5915:42
22Eva ÅhsbergSjövalla FK54:0416:47
23Bo JohanssonOK Skogshjortarna58:0720:50
24Inger GreenSjövalla FK58:1721:00
25Susanna HagmanIK Uven60:5523:38
26Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna61:0823:51
27Hilma MarkinhuhtaOK Landehof62:4525:28
28björn engelbrektssonKlubblös68:1530:58
29Frida RönnqvistOK Löftan68:4631:29
30Magdalena AgrellSävedalens AIK100:2863:11
Bengt MohlinGöteborgs SKEj godk.
Martina WadstenOK LandehofEj godk.
Jenny RönnqvistOK LöftanEj godk.
Marie bokesandKlubblösEj godk.

Ö5 3720 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Torbjörn SaetreOK Landehof38:400:00
2Michael MagnussonMarkbygdens Orienteringsklubb38:550:15
3Anders JohanssonOK Landehof39:150:35
4Fredrik PerssonFK Åsen39:170:37
5Martin JoelssonIK Uven40:301:50
6Dennis AnderssonTolered-Utby Ol-klubb43:174:37
7Tore SunessonKlubblös45:016:21
8Thomas BorneFrölunda OL46:428:02
9Magnus JonassonEmmaboda Verda OK49:3410:54
10Lennart SvenssonOK Kullingshof51:2412:44
11Mathias UndelandIFK Göteborg51:2512:45
12Tobias KarlssonOK Landehof53:1014:30
12Magnus KarlssonSävedalens AIK53:1014:30
14Anders ThurinIngen53:5315:13
15Renja SkogKlubblös55:2416:44
16Viktor BengtssonFrölunda OL57:1618:36
17Peter RoosOK Landehof59:5721:17
18bo cederlöfKlubblös60:2621:46
19karin cederlöfKlubblös63:4725:07
20Therese BergTolered-Utby Ol-klubb65:3026:50
21per-Magnus SvenssonKlubblös65:4527:05
22Lars AleniusSävedalens AIK67:4429:04
23Fredrik PerssonGöteborg/Majorna OK68:0529:25
24Katarina BengtssonHalmstad OK69:1630:36
25Caroline CasselsjöIFK Göteborg69:5431:14
26Ann-Christine BorgFrölunda OL78:3439:54
27Doris EliassonOK Landehof78:3939:59
28Kjell AnderssonOK Skogshjortarna79:5741:17
29Ingolf BengtssonHalmstad OK81:1042:30
30Shaoli MitraIFK Göteborg83:2944:49
31Marie HallelSjövalla FK103:4965:09
Marc VogelFK HerkulesEj godk.

Ö7 3080 meter 49 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roger HallgrenIFK Göteborg24:580:00
2Andreas MelinGöteborg/Majorna OK25:180:20
3Tale GulliksenSävedalens AIK26:141:16
4Lars KullmanOK Alehof29:164:18
5Johan LindeblomIK Omega30:425:44
6Sven BörjesonGöteborg/Majorna OK31:046:06
7Louise GöthforsGöteborg/Majorna OK31:086:10
8Klas UddMarkbygdens Orienteringsklubb31:476:49
9Karin KullmanOK Alehof31:496:51
10Joel SvenssonTibro OK32:377:39
11Rolf EckermarkGöteborg/Majorna OK32:457:47
12Anders LarssonOK Landehof34:039:05
13Sara JägerströmIK Uven36:5711:59
14Marika OgreliusIFK Göteborg37:3212:34
15Sara SvenssonTibro OK38:4713:49
16Martin UddMarkbygdens Orienteringsklubb39:1714:19
17Björn KindbergTolered-Utby Ol-klubb39:1814:20
18Johannes PaulssonKlubblös39:4014:42
19Anna LarssonOK Landehof39:4414:46
20Yvonne JanslättTolered-Utby Ol-klubb39:5815:00
21Emma SvenssonTibro OK40:4515:47
22Kurt JohanssonSvenljunga OK40:4815:50
23Marianne RosgrenOK Njudung40:5715:59
24Johanna SjonsIFK Hedemora OK41:2716:29
25Lars-Olof RönnqvistOK Löftan41:3016:32
26Anders ÅdahlKlubblös41:4616:48
27Sofia karlssonKlubblös41:5016:52
28Conny WernerssonOK Orinto42:3417:36
29Graham KempGöteborg/Majorna OK43:5218:54
30Carolina KlassonSävedalens AIK44:0119:03
31Anna-Karin ClaessonOK Skogshjortarna44:2019:22
32Ulf KristenssonHalmstad OK47:5622:58
33Elisabet MånssonOK Löftan48:2223:24
34Malin IvermarkKlubblös49:2224:24
35Lena HörbergIK Stern49:4624:48
36Stig DahlgrenGöteborg/Majorna OK50:4125:43
37Ingrid ÅhlundSvenljunga OK52:1527:17
38Joakim LundqvistGöteborg/Majorna OK52:3227:34
39Björn LekmanIF Rigor53:3528:37
40Inger SundinOK Landehof55:0930:11
41Anders AlstadGöteborg/Majorna OK57:3332:35
42Johanna RönnqvistOK Löftan58:0933:11
43Maare OllinSävedalens AIK62:2537:27
44Moa SvenssonTibro OK62:5737:59
45Inga PerssonOK Landehof63:4538:47
46John JohnssonOK Landehof64:0439:06
47Kjell RybergIFK Göteborg64:4439:46
48Arvid HammarFK Herkules68:4643:48
49Inger BylanderSvenljunga OK87:0662:08

Ö8 5010 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders HederskogIFK Göteborg41:080:00
2Mikael ÖhgrenSävedalens AIK41:450:37
3Rickard RosgrenOK Njudung43:352:27
4Anders LövgärdOK Alehof43:502:42
5Martin SkoglundIFK Göteborg44:223:14
6Jon SjöholmKlubblös46:265:18
7Thomas KullanderSävedalens AIK49:158:07
8Henrik SvenningssonOK Vilse 8750:089:00
9Joakim dalenKlubblös50:449:36
10Marcus GardeliusGotlands Bro Orienteringsklubb50:489:40
11Stefan TisellIK Stern51:2610:18
12jonas brånaltAstraZeneca IF Mölndal55:2414:16
13Camilla ÖhgrenSävedalens AIK59:0617:58
14Erik LauriFK Herkules59:3518:27
15Magnus BrobackOK Flundrehof60:1319:05
16Stefan MånssonOK Löftan61:3020:22
17Peter GustavssonHylte OK64:1023:02
18Jens UddénLjungskile FK64:5723:49
19Torbjörn WikströmOK Orinto75:4934:41
20Bo MånssonOK Löftan77:4036:32
21Erik ErikssonKlubklös81:4940:41
22Anders haraldssonKlubblös85:0243:54
Per JohanssonOK LöftanEj godk.
David HäggGotlands Bro OrienteringsklubbEj godk.


Skapad 2010-04-20 23:00:53 med OLA version 4.1.4