Lerumsträffen 2008fr 2008-09-19 19:07
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

Bricka   Namn                  Klubb                  Start 


H80  (5)      1990 m     

24897    Yngve Hederström      OK Skogshjortarna      11:00 
14256    Arne Sandström        IK Stern               11:02 
14000    Gustav Elvmyr         Göteborgs Spårväg      11:04 
19556    Stig Engström         OK Skogshjortarna      11:06 
         Vakans                Vakant                 11:08 



H75  (5)      1990 m     

11002    Jonny Blomqvist       Göteborg-Majorna       11:10 
14722    Sten Carlsson         Sävedalens AIK         11:12 
13999    Erik Johansson        Göteborgs Spårväg      11:14 
11004    Björn Broman          Göteborg-Majorna       11:16 
         Vakans                Vakant                 11:18 



H70  (11)     2390 m     

14333    Ingemar Alfredsson    IK Uven                10:59 
11016    Agne Östensson        Tolered-Utby Ol-k      11:01 
19231    Karl-Erik Holmberg    Fjärås AIK             11:03 
403682   Rolf Bååth            Hestra IF              11:05 
         Vakans                Vakant                 11:07 
11516    Bengt Fagrell         OK Alehof              11:09 
244378   Totte Holm            Markbygdens OK         11:11 
36470    Göran Olofsson        Fjärås AIK             11:13 
14311    Roland Aasa           IK Uven                11:15 
44001    Harry Söderberg       FK Friskus Varber      11:17 
30915    Ragnar Gudmundsson    IF Rigor               11:19 



H65  (12)     2430 m     

14266    Stig-Ove Toll         IK Stern               11:00 
243127   Percy Carlsson        Göteborgs Spårväg      11:02 
15824    Kent Carlgren         OK Skogshjortarna      11:04 
         Vakans                Vakant                 11:06 
28807    Willy Svensson        Kinnaströms SK         11:08 
19508    Kjell-Åke Isaksson    OK Skogshjortarna      11:10 
43436    Lennart Sturesson     Linköpings OK          11:12 
14361    Lennart Olsson        IK Uven                11:14 
19529    Hans-Olof Andersson   OK Skogshjortarna      11:16 
         Vakans                Vakant                 11:18 
29939    Bertil Ingemarsson    Hestra IF              11:20 
15821    Ronny Andersson       OK Skogshjortarna      11:22 



H60  (19)     2490 m     

37334    Tommy Ljusenius       Skogsluffarnas OK      10:55 
16830    Lars-Olof Rönnqvist   OK Löftan              10:57 
11545    Sten Olsson           OK Alehof              10:59 
11307    Arne Bigsten          FK Herkules            11:01 
14122    Kenneth Rosén         Göteborg-Majorna       11:03 
11537    Leo Kullman           OK Alehof              11:05 
         Vakans                Vakant                 11:07 
11006    Lars Mathiasson       IK Stern               11:09 
227878   Roland Nilsson        Falköpings AIK OK      11:11 
14065    Lars-Erik Gadde       Göteborg-Majorna       11:13 
11045    Claes Lindegårdh      Tolered-Utby Ol-k      11:15 
30510    Bengt Mattsson        OK Orinto              11:17 
407267   Anders Björnberg      Frölunda OL            11:19 
36415    Jörgen Hallberg       IK Ymer                11:21 
14746    Anders Axelsson       Sävedalens AIK         11:23 
14062    Björn Ahlnér          Göteborg-Majorna       11:25 
11508    Bengt Börjesson       OK Alehof              11:27 
         Vakans                Vakant                 11:29 
14267    Lennart Almström      IK Stern               11:31 



H55  (13)     3080 m     

11032    Thomas Åberg          Tolered-Utby Ol-k      11:31 
28490    Robert Jessen         Främmestads IK         11:33 
15255    Ingvar Andersson      OK Amne                11:35 
409555   Hans Ekberg           Trollhättans SOK       11:37 
         Vakans                Vakant                 11:39 
500514   Lasse Hogedal         Vänersborgs SK         11:41 
14201    Kjell Ehrencrona      IFK Göteborg           11:43 
500410   Per Fredriksson       OK Skogshjortarna      11:45 
14031    Torbjörn Olsson       Göteborg-Majorna       11:47 
342816   Lars Ekberg           Trollhättans SOK       11:49 
         Vakans                Vakant                 11:51 
260931   Anders Mohlin         IK Stern               11:53 
14225    Kent Eriksson         IFK Göteborg           11:55 



H50  (19)     3100 m     

409557   Jerker Netz           Trollhättans SOK       10:56 
263754   Jan Ivarsson          OK Skogshjortarna      10:58 
         Vakans                Vakant                 11:00 
36885    Per Arnell            Markbygdens OK         11:02 
580101   Mats Lindqvist        Sävedalens AIK         11:04 
344983   Johan Magnusson       FK Herkules            11:06 
302591   Evert Larsson         OK Skogshjortarna      11:08 
14334    Göran Håkansson       IK Uven                11:10 
263523   Lars Larsson          Sjövalla FK            11:12 
44641    Bengt Petersson       IK Hakarpspojkarn      11:14 
405542   Martin Eickhoff       Sävedalens AIK         11:16 
14107    Mats Strandhagen      Göteborg-Majorna       11:18 
44458    Clas Johansson        Bredareds IF           11:20 
         Vakans                Vakant                 11:22 
14773    Christer Bergagård    Tolered-Utby Ol-k      11:24 
14659    Anders Spånér         Sävedalens AIK         11:26 
264512   Ingemar Bertilsson    FK Herkules            11:28 
19519    Ulf Sjödin            OK Skogshjortarna      11:30 
29368    Kenneth Andersoon     Nässjö OK              11:32 



H45  (16)     3500 m     

209705   Jan Rydén             Sjövalla FK            11:14 
405562   Göran Olesund         OK Landehof            11:16 
302594   Hans Voksepp          OK Skogshjortarna      11:18 
630922   Per Sander            Göteborg-Majorna       11:20 
13001    Bosse Haglund         Bredareds IF           11:22 
258639   Björn Lindau          Tolered-Utby Ol-k      11:24 
302451   Per-Arne Wahlgren     Sjövalla FK            11:26 
14661    Christer Carlsson     Sävedalens AIK         11:28 
         Vakans                Vakant                 11:30 
26162    Magnus Wide           FK Herkules            11:32 
611228   Maths Carlsson        Tolered-Utby Ol-k      11:34 
427629   Sören Bak             Aalborg OK             11:36 
15814    Andres Laas           OK Skogshjortarna      11:38 
11551    Börje Persson         OK Alehof              11:40 
         Vakans                Vakant                 11:42 
239707   Morten Kjär           Silkeborg OK           11:44 



H40  (20)     3450 m     

620628   Bertil Petersson      IK Ymer                10:54 
14052    Lars-Göran Davidsson  Göteborg-Majorna       10:56 
231396   Thomas Borne          Frölunda OL            10:58 
244979   Niclas Ek             Markbygdens OK         11:00 
344579   Håkan Berndtsson      Frölunda OL            11:02 
         Vakans                Vakant                 11:04 
202305   Nils Gustavsson       IFK Göteborg           11:06 
331125   David Gabrielsson     Sävedalens AIK         11:08 
667893   Ola Wallinder         Göteborg-Majorna       11:10 
407268   Ulf Almehed           Frölunda OL            11:12 
331796   Leif Hagman           IK Uven                11:14 
13002    Anders Johansson      OK Landehof            11:16 
244988   Martin Svensson       Markbygdens OK         11:18 
11589    Bernt Berndtsson      Frölunda OL            11:20 
         Vakans                Vakant                 11:22 
650818   Anders Sjöberg        OK Reftele             11:24 
11061    Anders Yngström       Göteborg-Majorna       11:26 
248204   Torbjörn Kjörk        Frölunda OL            11:28 
264571   Mats Dahlrot          IK Uven                11:30 
11552    Hans-Olof Persson     OK Alehof              11:32 



H35  (8)      3830 m     

423423   Fredrik Vörös         Frölunda OL            11:25 
44566    Thomas Westerlund     Herrljunga SK Ski      11:27 
         Vakans                Vakant                 11:29 
345327   Pär Svensson          I 15 IF                11:31 
14042    Mikael Bergstedt      Markbygdens OK         11:33 
402903   Christer Casselsjö    IFK Göteborg           11:35 
14424    Mats Hermansson       Kungälvs OK            11:37 
345037   Klas Åström           FK Herkules            11:39 



H21  (47)     4680 m     

403663   Rickard Holmqvist     Hestra IF              10:37 
761103   Daniel Grahn          IFK Göteborg           10:39 
26474    Jonatan Larsson       Uddevalla OK           10:41 
14706    Johan Strömö          Sävedalens AIK         10:43 
242236   Johan Lidström        OK Landehof            10:45 
17296    Jon Larsson           OK Skogshjortarna      10:47 
504227   David Hansson         Markbygdens OK         10:49 
808888   Fredrik Norman        Leksands OK            10:51 
14372    Jonas Hemlin          IK Uven                10:53 
880513   Anton Hemlin          IK Uven                10:55 
720209   Kristoffer Sideby     Göteborg-Majorna       10:57 
27559    Emil Bengtsson        FK Friskus Varber      10:59 
850122   Magnus Carlstedt      Sävedalens AIK         11:01 
19542    Max Tholén            OK Skogshjortarna      11:03 
740002   Jonas Lundberg        Göteborg-Majorna       11:05 
         Vakans                Vakant                 11:07 
25920    Rickard Nilsson       FK Finn                11:09 
830202   Johnny Hålsjö         OK Alehof              11:11 
866866   Johan Greger Larsson  IFK Göteborg           11:13 
690714   Kalle Wrane           Sävedalens AIK         11:15 
239715   Max Karle             OK Skogshjortarna      11:17 
234501   Daniel Sjölund        Göteborg-Majorna       11:19 
         Vakans                Vakant                 11:21 
244082   Marcus Kullman        Leksands OK            11:23 
26346    Patrik Karlsson       OK Skogsmunken         11:25 
262165   Kristjan Laas         IFK Göteborg           11:27 
840601   Vidar Faxén           Sävedalens AIK         11:29 
19535    Erik Aamot            OK Skogshjortarna      11:31 
800322   Martin Hogedal        OK Orion               11:33 
14776    Örjan Emanuelsson     Tolered-Utby Ol-k      11:35 
404206   Lars Hanning          OK Löftan              11:37 
11505    Stefan Dahl           OK Alehof              11:39 
         Vakans                Vakant                 11:41 
723000   Erik Bernérus         Sävedalens AIK         11:43 
15810    Andreas Ivarsson      OK Skogshjortarna      11:45 
811028   Per-Åke Bligård       Göteborg-Majorna       11:47 
         Vakans                Vakant                 11:49 
207265   Olof Gardell          Linköpings OK          11:51 
26347    Jonas H T Karlsson    OK Skogsmunken         11:53 
14220    Peter Dellming        IFK Göteborg           11:55 
402966   Henrik Eriksson       Sävedalens AIK         11:57 
640124   Kjell Einarsson       OK Skogshjortarna      11:59 
800121   Anders Höije          Göteborg-Majorna       12:01 
12067    Mattias Larsson       IFK Göteborg           12:03 
246165   Jon Petersson         IK Hakarpspojkarn      12:05 
11549    Tobias Olsson         OK Alehof              12:07 
781002   Andréas Andersson     IFK Göteborg           12:09 



H20  (1)      3830 m     

         Vakans                Vakant                 11:21 



H18  (4)      3450 m     

247903   Birger Andersson      IK Uven                11:19 
400008   Mattias Eliasson      IK Stern               11:21 
         Vakans                Vakant                 11:23 
614199   Markus Krona          OK Skogshjortarna      11:25 



H16  (7)      3480 m     

239869   Patrik Hedenström     Lerums SOK             10:55 
247989   Albin Casparsson      Lerums SOK             10:57 
344949   Gustav Blide          Lerums SOK             10:59 
408885   Johan Blick           OK Alehof              11:01 
407282   Daniel Vedin          Frölunda OL            11:03 
         Vakans                Vakant                 11:05 
930423   Henrik Dahlrot        IK Uven                11:07 



H14  (19)     2900 m     

345063   Karl Rydén            Sjövalla FK            10:52 
209805   Jonathan Söderqvist   Sjövalla FK            10:54 
13004    Axel Andersson        Sjövalla FK            10:56 
264344   Karl Modig            OK Alehof              10:58 
247974   Leo Karestrand        FK Herkules            11:00 
304961   Niklas Frisk          Markbygdens OK         11:02 
30104    Johannes Kuhlin       Göteborg-Majorna       11:04 
941023   Fredrik Wennermark    OK Skogsfalken         11:06 
219974   Fredrik Kjörk         Frölunda OL            11:08 
         Vakans                Vakant                 11:10 
231080   Henrik Möller         Fjärås AIK             11:12 
246010   Rasmus Larsson        OK Alehof              11:14 
253824   Oscar Hedström        Frölunda OL            11:16 
258658   Gustav Boquist        IK Uven                11:18 
244121   Erik K Persson        Markbygdens OK         11:20 
950405   Petter Östman         Göteborg-Majorna       11:22 
260933   Anton Mohlin          IK Stern               11:24 
247935   Viktor Yngström       Frölunda OL            11:26 
         Vakans                Vakant                 11:28 



H12  (11)     2470 m     

246050   Petter Sjölin         IK Uven                10:54 
407281   Rasmus Arfwedson      Frölunda OL            10:58 
344951   John Gabrielsson      Sävedalens AIK         11:02 
         Vakans                Vakant                 11:06 
228790   Emil Johansson        Bredareds IF           11:10 
226964   Oskar Lindqvist       Sävedalens AIK         11:14 
970121   Johan Wennermark      OK Skogsfalken         11:18 
345073   Heino Ollin           Sävedalens AIK         11:22 
234886   Fredrik Lind          FK Herkules            11:26 
239860   Scott Powell          Sävedalens AIK         11:30 
226988   Jacob Lövstedt        Sjövalla FK            11:34 



H10  (7)      1910 m     

234545   Carl Agrell           Sävedalens AIK         11:02 
         Vakans                Vakant                 11:06 
13005    Joel Leander          OK Landehof            11:10 
242204   Adam Broberg          IF Rigor               11:14 
980602   Isak Larborn          Fjärås AIK             11:18 
19536    Linus Sundberg        OK Skogshjortarna      11:22 
258666   Niclas Sparrevik      Lerums SOK             11:26 



D75  (1)      2020 m     

         Vakans                Vakant                 11:00 



D70  (2)      2060 m     

234424   Anne-Marie Carlsson   Sävedalens AIK         11:20 
         Vakans                Vakant                 11:22 



D65  (2)      2040 m     

         Vakans                Vakant                 11:14 
262376   Elisabeth Ramhult     FK Friskus Varber      11:16 



D60  (11)     2050 m     

11546    Ingegerd Olsson       OK Alehof              10:59 
11311    Ingrid Rex Wallström  IK Uven                11:01 
14738    Lotta Börjesson       Sävedalens AIK         11:03 
15828    Anita Andersson       OK Skogshjortarna      11:05 
         Vakans                Vakant                 11:07 
29940    Enid Ingemarsson      Hestra IF              11:09 
14043    Elisabeth Rosén       Göteborg-Majorna       11:11 
19509    Eva Isaksson          OK Skogshjortarna      11:13 
14453    Gunnel Steen          Kungälvs OK            11:15 
13991    Marianne Faxén        Sävedalens AIK         11:17 
19530    Kristina Andersson    OK Skogshjortarna      11:19 



D55  (5)      2130 m     

15256    Britt-Marie Andersson OK Amne                11:00 
530312   Gunilla Hogedal       Vänersborgs SK         11:02 
247961   Eva Blomström         IK Stern               11:04 
11029    Ann-Kristin Lindegård Tolered-Utby Ol-k      11:06 
         Vakans                Vakant                 11:08 



D50  (11)     2440 m     

263540   Anna-Karin Granath    Tolered-Utby Ol-k      10:55 
998812   Marie-Louise Karlqvis Svaide-Roma SOK        10:57 
28827    Marita Larsson        Markbygdens OK         10:59 
28491    Ingrid Jessen         Främmestads IK         11:01 
         Vakans                Vakant                 11:03 
344262   Berit Ivarsson        OK Skogshjortarna      11:05 
14337    Lena Håkansson        IK Uven                11:07 
248514   Kersti Westin         OK Skogshjortarna      11:09 
244977   Ulla von Schedvin     Markbygdens OK         11:11 
14747    Gunilla Axelsson      Sävedalens AIK         11:13 
15815    Ann Laas              OK Skogshjortarna      11:15 



D45  (9)      2600 m     

30199    Agneta Sander         Göteborg-Majorna       10:58 
14367    Annika Aasa           IK Uven                11:00 
247946   Silke Klick           IK Stern               11:02 
15887    Britta Sahlin         Vänersborgs SK         11:04 
405541   Susanne Eickhoff      Sävedalens AIK         11:06 
         Vakans                Vakant                 11:08 
263524   Lisa Larsson          Sjövalla FK            11:10 
14783    Lisbeth Bergagård     Tolered-Utby Ol-k      11:12 
345020   Karin Bergdahl        Sävedalens AIK         11:14 



D40  (6)      3180 m     

27182    Annica Tholén         OK Skogshjortarna      11:15 
44457    Monika Johansson      Bredareds IF           11:17 
26192    Johanna Wallinder     Göteborg-Majorna       11:19 
         Vakans                Vakant                 11:21 
353004   Ulrika Krona          OK Skogshjortarna      11:23 
14087    Annika Kuhlin         Göteborg-Majorna       11:25 



D35  (4)      3150 m     

         Vakans                Vakant                 11:20 
241111   Malin Olsson          Göteborg-Majorna       11:22 
14520    Ann-Sofi Hermansson   Kungälvs OK            11:24 
14649    Hanna Axmalm          Sävedalens AIK         11:26 



D21  (35)     3510 m     

870711   Helena Lidhage        Ulricehamns OK         10:48 
870525   Sandra Wassblad       Uddevalla OK           10:50 
14714    Agneta Nordholm       Sävedalens AIK         10:52 
850408   Karin Elgh            Sävedalens AIK         10:54 
14622    Kristin Ander         OK Landehof            10:56 
262907   Stina Strömstedt      IFK Göteborg           10:58 
16805    Josefin Antonsson     OK Löftan              11:00 
402044   Jessica Åberg         Tolered-Utby Ol-k      11:02 
790209   Maria Holmstrand      IFK Göteborg           11:04 
38262    Bodil Halvarson       Göteborg-Majorna       11:06 
245210   Jennie Nilsson        IF Hagen               11:08 
33876    Joanna Eklund         Domnarvets GOIF        11:10 
212039   Desiré Rex            OK Landehof            11:12 
354392   Ida Hördegård         IFK Göteborg           11:14 
14011    Sara Holmberg         Göteborg-Majorna       11:16 
         Vakans                Vakant                 11:18 
660628   Suzy Larsson          OK Skogshjortarna      11:20 
263739   Karin Aneland         IFK Göteborg           11:22 
861130   Carolina Klasson      Ulricehamns OK         11:24 
345033   Anna Säfsten          FK Herkules            11:26 
501614   Anna Nilsson          FK Snapphanarna        11:28 
33892    Malin Eklund          Kungälvs OK            11:30 
28435    Sandra Andersson      IFK Göteborg           11:32 
707018   Marie Johansson       Göteborg-Majorna       11:34 
         Vakans                Vakant                 11:36 
920328   Isabell Josefsson     OK Reftele             11:38 
14632    Liselott Nordgren     OK Landehof            11:40 
36375    Johanna Asp           IFK Göteborg           11:42 
42264    Åsa Hagnestål         Göteborg-Majorna       11:44 
15682    Malin Hultqvist       IF Hagen               11:46 
11536    Karin Kullman         OK Alehof              11:48 
344283   Christine Litzell     OK Skogshjortarna      11:50 
14227    Frida Kjellberg       IFK Göteborg           11:52 
16183    Linda Wennerlund      Göteborg-Majorna       11:54 
         Vakans                Vakant                 11:56 



D20  (3)      3150 m     

891125   Silvana Nicklasson    OK Gipen               11:07 
         Vakans                Vakant                 11:09 
11511    Malin Börjesson       OK Alehof              11:11 



D18  (3)      3180 m     

14792    Josefin Bergagård     Tolered-Utby Ol-k      11:13 
         Vakans                Vakant                 11:15 
26161    Sofia Wide            FK Herkules            11:17 



D16  (3)      2940 m     

26199    Amanda Karestrand     Lerums SOK             10:58 
42114    Elin Classon          OK Orinto              11:00 
228730   Martina Johansson     Bredareds IF           11:02 



D14  (18)     2520 m     

25158    Ellinor Åhman         Bredareds IF           10:59 
226957   Linnea Wahlgren       Sjövalla FK            11:01 
354182   Sofia Johansson       OK Alehof              11:03 
302426   Filippa Spånér        Sävedalens AIK         11:05 
239705   Astrid Kjär           Silkeborg OK           11:07 
561062   Marie-Louise Möller   Aalborg OK             11:09 
         Vakans                Vakant                 11:11 
226984   Caroline Lövstedt     Sjövalla FK            11:13 
239709   Anne Edsen            Århus 1900             11:15 
248202   Freja Björnberg       Frölunda OL            11:17 
427614   Marie Bak             Aalborg OK             11:19 
22696    Hanna Magnusson       FK Herkules            11:21 
302357   Erica Pettersson      Sjövalla FK            11:23 
405197   Elin Blick            OK Alehof              11:25 
352252   Emmeli Axmalm         Sävedalens AIK         11:27 
         Vakans                Vakant                 11:29 
427620   Nanna Theilgaard      Aalborg OK             11:31 
         Vakans                Vakant                 11:33 



D12  (7)      2470 m     

226980   Ellen Sander          Göteborg-Majorna       10:56 
209960   Ella Wallinder        Göteborg-Majorna       11:00 
302359   Elin Pettersson       Sjövalla FK            11:04 
424728   Amanda Jansson        Lerums SOK             11:08 
         Vakans                Vakant                 11:12 
226987   Elin Wahlgren         Sjövalla FK            11:16 
427602   Benedikte Vindum Lars Aalborg OK             11:20 



D10  (8)      1910 m     

331160   Stina Sjölin          IK Uven                10:48 
234417   Martina Kylebäck-Wenn Sävedalens AIK         10:52 
29415    Linn Sander           Göteborg-Majorna       10:56 
341708   Tove Johansson        OK Alehof              11:00 
302425   Agnes Spånér          Sävedalens AIK         11:04 
345329   Annie Petersson       IK Ymer                11:08 
         Vakans                Vakant                 11:12 
354655   Julia Bergdahl        Sävedalens AIK         11:16 



U4  (1)       2520 m     

302379   Therese Berg          Tolered-Utby Ol-k      11:00 



U3  (2)       2470 m     

227876   Tim Jonasson          Frölunda OL            11:00 
260901   Erik Karlsson         Tolered-Utby Ol-k      11:00 



U2  (8)       1910 m     

342409   Isabella Lago         Göteborg-Majorna       11:00 
29057    Klara Wallinder       Göteborg-Majorna       11:00 
429993   Andreas Lundquist     IK Omega               11:00 
345107   Janneke Snijder       IK Uven                11:00 
424721   Lucas Jansson         Lerums SOK             11:00 
345291   Marcus Pikkarainen    Sjövalla FK            11:00 
234403   Anna Nordholm         Sävedalens AIK         11:00 
429935   Carl Berggren         Tolered-Utby Ol-k      11:00 



U1  (8)       1860 m     

429999   Elin Lundquist        IK Omega               11:00 
14449    Axel Hermansson       Kungälvs OK            11:00 
13006    Elin Hermansson       Kungälvs OK            11:00 
11500    Linnea Pihl           OK Alehof              11:00 
341779   Erik Johansson        OK Alehof              11:00 
13007    Fanny Leander         OK Landehof            11:00 
13008    Alicia Leander        OK Landehof            11:00 
345027   Per Nordholm          Sävedalens AIK         11:00 



INSKOLNING  ( 2120 m     

13010    Johanna Lundgren      Lerums SOK             11:00 



Öppen 4  (1)  2910 m     

431266   Matti Larborn         Fjärås AIK             11:00 



D80  (1)      2020 m     

         Vakans                Vakant                 11:01