Uppstart 2026 - Övernattning 13+
Här anmäler du dig om du är med på uppstartsaktiviteten och vill övernatta till söndagens långpass. Gäller ungdomar som är födda 2009-2013.
Anmälan till huvudaktiviteten hittar du här https://www.lsok.nu/verksamhet/ungdomsverksamhet/traning/111-uppstartsaktivitet-2026/
Välkomna till uppstartsaktivitet 2026 för barn och ungdomar !
Barn och ungdomar upp till och med 16 år är välkomna till en eftermiddag med lite orientering, lekar och mat 17/1. Vi träffas i klubbstugan i Härskogen kl.13.
Vi kommer börja i klubbstugan en stund innan vi har ett orienteringsmoment utomhus. Efter orienteringen finns det möjlighet till dusch, bastu och ombyte i klubbstugan. Därefter kommer vi att vara inomhus med lite aktiviteter, äta och umgås. Vi håller på till ca kl.18.
13+ (ungdomar födda 2013 och tidigare)
För er som ska fylla 13 år i år och äldre finns det möjlighet att stanna kvar och övernatta i klubbstugan för att sedan springa söndagens långdistansträning från stugan. Precis som förra året har vi en föreläsning på kvällen
Kostnad
Om man enbart är med på eftermiddagsaktiviteten är det ingen kostnad.
För de som är födda 2013 och tidigare och vill stanna och sova över är kostnaden 100 kr/ungdom för kvällsmat och frukost.
Föräldrahjälp
Vi skulle behöva hjälp med matlagning och lite fix under eftermiddagen. Om man
som förälder har möjlighet att vara med och hjälpa till så ange det vid anmälan.
Frågor
Kontakta Patrik Johansson jens.patrik.johansson@telia.com , 0761033946 eller någon annan av oss ungdomsledare.
Välkomna!
Detaljer
| Var | Härskogen |
| Aktivitet startar | lör 17 jan 2026 (v. 3) |
| Aktivitet slutar | sön 18 jan 2026 (v. 3) |
| Ålder | 13-16 år gammal Avser ålder vid aktivitetsstart/kalenderår. |
| Kostnad |
|
| Status | Öppen |
| Bokning |
|
| Platser | 25st |
| Platser kvar | 25 st |

